BLOCZKI BETONOWE

BLOCZEK BETONOWY to element wykonany z betonu kruszywowego, przystosowany do wszystkich rodzajów ścian fundamentowych i konstrukcyjnych.

Właściwości

Bloczki betonowe o to elementy murowe wykonane z betonu kruszywowego. Odpowiednio dobrane kruszywo zapewniają im wysoką trwałości i wytrzymałość. Bloczki betonowe łączy się zaprawą murarską. Produkcja używanego w bloczkach betonu obejmuje różne jego klasy – w zależności od wytrzymałości potrzeb końcowych produktu (kl 15, kl 20)

Zastosowanie

Bloczki betonowe przeznaczone są do stosowania w ścianach murowych, słupach i ścianach działowych przenoszących obciążenia i nieprzenoszących obciążeń, całkowicie zabezpiecza przed penetracja wody. Bloczki betonowe mają swoje zastosowanie w budownictwie ogólnym, lądowym i wodnym, w konstrukcjach murowanych.

Bloczki betonowe są elementami przystosowanymi do wszystkich rodzajów ścian fundamentowych i konstrukcyjnych, w tym ścian jednowarstwowych, oporowych, ścian piwnic. Wykonane są z nich rożne ławy fundamentowe i podmurówki.

Bloczek betonowy

bloczek betonowy

PARAMETRU TECHNICZNE :

Wymiar (cm): 38 x 24,5 x 12

Kolor: szary

Ilość na palecie: 54 szt

Waga sztuki: 23 kg

Waga palety: 1242 kg
Zużycie materiału na 1 m2 muru – 21,7 szt
(przy szerokości muru 24,5 cm)

Zużycie materiału na 1 m2 muru – 10,8 szt
(przy szerokości muru 12 cm)

Zużycie materiału na 1 m2 muru – 34 szt
(przy szerokości muru 38 cm)

Wytrzymałość na ściskanie:  >/ 10 N/mm²

Uchybienia:
Długość: +3 -5 mm,
Wysokość: +3 -5 mm
Szerokość: +3 -5 mm

Instrukcja montażu

 

Bloczki betonowe można murować, układając je w taki sposób, jakiej grubość ściany chcemy uzyskać: 12 cm, 24,5 cm, lub 38 cm.
Zużycie bloczków w ścianach murowanych zależy od sposobu murowania.
Bloczki betonowe powinny być murowane na pełne spoiny ale przy planowanym tynkowaniu ścian spoiny można pozostawić częściowo nie wypełnione- na głębokość około 1 cm.
Bloczki betonowe można układać na dowolnym boku jednak zawsze z przesunięciem o ½ elementu w kolejnym rzędzie.