Impregnacja

Nasza oferta byłaby niepełna, gdybyśmy nie oferowali Państwu środków ochrony przeznaczonych specjalnie dla naszych wyrobów. Impregnacja i dbanie o beton to sprawa wysokiej wagi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów posiadamy pełną paletę impregnatów, farb i środków do klejenia. Niezależnie od tego, czy posiadacie Państwo niewielki wyrób typu kwietnik, czy też niemal całą ofertę produktową, warto jest zadbać o jak najlepszą kondycję betonu.

Wśród wielu osób pokutuje nadal przekonanie, iż impregnacji wymaga jedynie drewno. Nic bardziej mylnego. Zalecane jest zaimpregnowanie każdej powierzchni lub wyrobu zaraz po jego umiejscowieniu tam, gdzie spędzi on resztę swego życia. Jednakże nawet impregnacja w późniejszym terminie nie jest czymś nieskutecznym.
Regularne przeprowadzanie tego procesu gwarantuje nie tylko zmniejszenie szans na pojawienie się pęknięć i ubytków, ale również i pozwala na zachowanie żywego kolorytu każdego wyrobu betonowego. Nie jest przecież tajemnicą, że promieniowanie UV i czynniki mechaniczne bardzo skutecznie potrafią naruszyć właśnie wspomniany kolor. Zniszczenia mechaniczne powodują nie tylko uszczerbki w wyglądzie, ale przede wszystkim zmniejszenie użyteczności danego produktu. Oprócz impregnacji, możliwe jest też zabezpieczenie specjalistycznymi farbami.

Impregnację należy przeprowadzić po całkowitym zakończeniu prac budowlanych (21 dni po jego zakończeniu – wiązanie betonu).
Impregnacje przeprowadzamy na ogrodzeniu suchym przy temperaturze nocnej minimum 10 stopni C.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z IMPREGNACJI :

  • uniknięcie korozji mechanicznej (ujemna temperatura), oraz korozji biologicznej (mech i porosty)
  • podnosi estetykę ogrodzenia poprzez ożywienie
  • ułatwia utrzymanie ogrodzenia w czystości.
  • zamyka pory kapilarne, uniemożliwia powstawanie wykwitów wapiennych

INFORMACJE TECHNICZNE

  • POLSKIE NORMY – Wszystkie wyroby spełniają wymagania Polskich Norm PN-EN lub aprobat technicznych
    i dopuszczone są do sprzedaży na podstawie deklaracji.
  • RÓŻNICE W KOLORYSTYCE – Cement i piach to surowce naturalne które powodują różnice w jednolitości zabarwienia wyrobu. Kolory typu melanż zaleca się układanie elementów z różnych palet mieszając je ze sobą .
  • WYKWITY WAPIENNE – Mogą pojawić się na powierzchni wyrobów betonowych. Powstają na skutek naturalnych reakcji fizykochemicznych zachodzących podczas dojrzewania betonu. Przybierają postać jasnych plam lub jednolitego nalotu, jednak w połączeniu z zanieczyszczeniami ich kolor może być ciemny. Pod wpływem warunków atmosferycznych i na skutek naturalnej eksploatacji wykwity wapienne podlegają procesowi samolikwidacji. Okres zanikania wykwitów może trwać nawet do kilku tygodni.

 

POSIADAMY W SPRZEDAŻY PREPARATY CHEMICZNE PRZYŚPIESZAJĄCE PROCES LIKWIDACJI WYKWITÓW.
WYKWITY WAPIENNE NIE PODLEGAJĄ REKLAMACJI

FARBY I KLEJE

To właśnie farby są najpopularniejszym sposobem zabezpieczania wyrobów betonowych. W naszej ofercie znajduje się również cała gama farb, które na pewno zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta. Szeroka gama kolorystyczna i możliwość aplikowania tychże wyrobów na wiele sposobów powodują, iż nawet nie do końca wprawiony malarz będzie w stanie dokonać konserwacji i ozdobienia jednocześnie.

Ostatnim elementem oferty są kleje pozwalające na łączenie elementów w całość, a także do montażu płyt i innych wyrobów chociażby do ścian lub innych naszych wyrobów. Służymy fachowym doradztwem, więc dla każdego klienta na pewno znajdzie się coś dobrego, co w pełni zaspokoi potrzeby i sprosta oczekiwaniom.